Faktoring

Faktoring jest usługą finansową, która przeznaczona jest dla firm prowadzących sprzedaż towarów i usług innym firmom lub instytucjom w kredycie kupieckim, czyli z odroczonym terminem płatności. Przedsiębiorstwo wystawiające faktury może uzyskać duże korzyści ze stosowania faktoringu. Jest to transakcja trójstronna, w której udział biorą klient firmy faktoringowej (faktorant), odbiorcy (dłużnicy) oraz strona finansująca (faktor)
Przedsiębiorca sprzedający towar ustala z odbiorcą zazwyczaj termin płatności, który może być zróżnicowany ze względu na branżę  w której się obracają.
Jednakże, w tym czasie może wystąpić potrzeba opłacenia innych należności takich jak. np. wynagrodzenia, czy materiały produkcyjne.

Wówczas pomocny okazuje się faktoring, przedsiębiorca wysyła elektroniczne zestawienie faktur do Faktora, który w zależności od ustaleń umowy faktoringowej wypłaca klientowi zaliczkę (do 90% wartości brutto faktury), pozostałą część faktor wypłaca zaraz po opłaceniu faktury przezdłużnika. Dzięki temu, przedsiębiorca może korzystać ze swoich pieniędzy zaraz po dokonaniu sprzedaży, nie czekając na spłatę należności przez odbiorcę.

 

Faktoring bez regresu

Planujesz zwiększyć sprzedaż poprzez nawiązanie współpracy z nowymi odbiorcami? Nie masz jednak pewności, czy Twój kontrahent zapłaci na
czas albo czy w ogóle zapłaci? Nie musisz się tym martwić dzięki faktoringowi pełnemu.

Zapewnia on nie tylko finansowanie należności, ale także przejęcie ryzyka niewypłacalności Twojego odbiorcy przez faktora. 
Dzięki temu rozwiązaniu przestaną być zmartwieniem przedłużające się terminy płatności, a nawet ewentualny brak zapłaty za fakturę.
Faktoring pełny (bez regresu) łączy korzyści z finansowania z ubezpieczeniem należności.

 

Faktoring z regresem

Faktoring niepełny (czyli faktoring z regresem) to usługa finansowa pozwalająca firmie na uzyskanie od faktora środków pieniężnych w zamian za przekazanie (cesję) faktur z odroczonym terminem płatności wystawionych odbiorcom.
Faktor przekazuje firmie finansowanie, a następnie czeka na spłatę środków przez jej odbiorców.

Kto powinien skorzystać z faktoringu niepełnego?

Faktoring niepełny najlepiej sprawdza się w firmach, które sprzedają swoje towary, wyroby lub usługi z odroczonym terminem płatności do stałej grupy odbiorców
i chcą skrócić czas oczekiwania na zapłatę od nich.
Z tego typu finansowania powinni też skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują zwiększyć sprzedaż.
Warto zwrócić uwagę na częstą w biznesie sytuację, gdy dostawcy wymagają płatności gotówką lub oferują atrakcyjne rabaty za szybszą płatność.
Jeśli przedsiębiorca chce skorzystać z takiej okazji, powinien zainteresować się faktoringiem niepełnym, który pozwoli mu swobodnie dysponować środkami.
Faktoring niepełny znakomicie sprawdzi się również w firmach, które chcą być bardziej konkurencyjne na rynku, dzięki udzielaniu dłuższych terminów płatności.

 

Faktoring dla transportu

Finansowanie dopasowane do branży transportowej

Wiemy, że firmy transportowe często spotykają się z problemem zatorów płatniczych, które spowodowane są zazwyczaj opóźnionymi płatnościami ze strony kontrahentów.
Przedsiębiorstwa te borykają się także z innymi problemami: wysokimi i niestabilnymi cenami paliwa, a także rosnącymi opłatami drogowymi.

Z myślą o tej branży stworzyliśmy rozwiązanie – faktoring transportowy.
Jest on skierowany zarówno do przewoźników krajowych, jak i międzynarodowych.
Zapewnia otrzymanie finansowania zaraz po wykonaniu frachtu.
Uzyskana gotówka może zostać przeznaczona na dowolne cele, np. płatności za paliwo czy raty leasingowe.

 

Faktoring eksportowy

Faktoring eksportowy to nie tylko finansowanie, ale również bezpieczeństwo sprzedaży

Wiemy, że handel zagraniczny z jednej strony daje eksporterom możliwość rozwoju, z drugiej jednak – stanowi wyzwanie.
Dlaczego? Polskie firmy obawiają się trudności w weryfikowaniu zagranicznych kontrahentów i dyktowanych przez nich długich terminów płatności.

Faktoring eksportowy dostarcza firmom nie tylko gotówkę zamrożoną w fakturach, ale również wiedzę na temat zagranicznych rynków i potencjalnych kontrahentów.
Zdecyduj się a zyskasz wsparcie w zakresie weryfikacji prawa i lokalnych zwyczajów handlowych oraz ochronę przed wahaniami kursów walutowych.

 

Faktoring odwrotny

Jak faktoring odwrotny sprawdzi się w Twojej firmie?

Znamy realia biznesu panujące w sektorze MSP.
Wiemy jak uciążliwe może być gdy dostawcy upominają się o uregulowanie należności a firma czeka na płatności od kontrahentów.
Brak środków obrotowych to brak gotówki na kolejne zamówienia.

Korzystając z faktoringu odwróconego  (z ang. reverse factoring)  to my spłacamy Twoje zobowiązania w wymaganym terminie.
Zyskujesz nie tylko płynność finansową, ale i przewagę w negocjacjach z dostawcami.

 

Faktoring dla małych firm

Prowadzisz małą firmę i potrzebujesz finansowania?

Mikroprzedsiębiorstwa posiadają duży potencjał, wyróżniają się często atrakcyjną ofertą i szybkością działania.
Wiemy, że do rozwoju potrzebują nie tylko rozwiązania finansowego skrojonego na miarę, ale również rozsądnego partnera biznesowego.

Rozwiązaniem jest mikrofaktoring. Charakteryzuje się on uproszczonym podejściem do analizy finansowej.
Badamy jedynie aspekty najistotniejsze z punktu widzenia zachowania płynności firmy.
Faktoring gwarantuje Twojej firmie usprawnienie przepływu należności, a co za tym idzie – gwarancję płynności finansowej, niezbędnej do rozwijania biznesu.

 

Finansowanie pojedynczych faktur

Czym jest finansowanie faktur?

Zdarza się, że Twoja firma potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki bez stałych umów i zbędnych formalności?
Trafiło Ci się duże zlecenie, ale do jego realizacji potrzebujesz środków finansowych np. na zakup towaru?
A może wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności i czekanie na przelew ogranicza dynamiczny rozwój Twojego biznesu?
Finansowanie faktur
 to usługa stworzona z myślą o firmach takich jak Twoja.
Zgłaszana faktura musi być minimum siedem dni przed upływem terminu płatności.

Kontakt z nami

Łukasz Florian Dukiel

Dyrektor ds. Sprzedaży

Telefon: +48 602 471 444

Email: lukasz.dukiel@profinum.pl

Współpracujemy z wiarygodnymi instytucjami finansowymi

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zasady przetwarzania danych i politykę cookies znajdziesz odwiedzając stronę Polityka Prywatności. View more
Zaakceptuj