Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa jest produktem bardzo podobnym do kredytu bankowego. Podstawowa różnica polega na tym, że w tym przypadku finansującym jest nie bank, a firma finansująca. Proces wnioskowania o pożyczkę jest dużo szybszy niż w przypadku kredytu. Oferta pożyczki jest skierowana głównie do przedsiębiorców zwolnionych z podatku VAT, a także firm, które ubiegają się i korzystają z dotacji unijnych.

Jest to niejako rozwiązanie pośrednie pomiędzy kredytem a leasingiem. Zasadniczą różnicą jest czas trwania umowy pożyczki leasingowej. Leasing w wyniku przepisów najczęściej trwa 5 lat. W przypadku pożyczki leasingowej nie ma żadnych ograniczeń, poza tymi ustalanymi przez finansującego. Dlatego może być ona dłuższa lub krótsza – w zależności od potrzeb klientów.

Z finansowego punktu widzenia pożyczka finansowa traktowana jest jak kredyt. Wiemy już jednak, że czas wnioskowania i podejmowania decyzji przy pożyczce jest zdecydowanie krótszy. Jednak zaletą jej podobieństwa do kredytu jest to, że pożyczkobiorca dokonuje amortyzacji przedmiotu, w efekcie czego po zakończeniu okresu pożyczki przechodzi on na własność pożyczkobiorcy. Miesięczne koszty pożyczki są zazwyczaj niższe niż w przypadku leasingu. Należy pamiętać, że pożyczka leasingowa obniża zdolność kredytową firmy.

Pożyczka leasingowa jest szczególnie polecana firmom, które:

  • – ubiegają się o dotacje unijne

  • – nie są płatnikami podatku VAT

  • – poszukują finansowania środka trwałego opodatkowanego stawką 8% VAT

Pożyczka ma podobne procedury jak przy finansowaniu w przypadku leasingu. Dzięki temu cały proces wnioskowania oraz uzyskania odpowiedzi jest bardzo prosty. Cała procedura trwa krótko. Taka pożyczka leasingowa, podobnie jak sam leasing, może być wykorzystana jedynie na finansowanie środków trwałych. Nie ma możliwości sfinansowania bieżących wydatków lub inwestycji, jak np. remont.

Pożyczka leasingowa umożliwi Ci dopasowanie okresu finansowania do swoich potrzeb – bez minimalnego czasu trwania umowy. Dzięki temu możesz zdecydować się na zakup urządzeń i pojazdów najwyższej klasy – i to bez konieczności angażowania wkładu własnego. A elastyczne dopasowanie rat nie obciąży Twojej firmy. Możesz skorzystać z tej formy finansowego wsparcia przy projektach dotowanych przez Unię Europejską. Ponadto rata pożyczki zwolniona jest z VAT, a po zakończeniu umowy środki trwałe stają się Twoją własnością.

Kontakt z nami

Łukasz Florian Dukiel

Dyrektor ds. Sprzedaży

Telefon: +48 602 471 444

Email: lukasz.dukiel@profinum.pl

Współpracujemy z wiarygodnymi instytucjami finansowymi

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Zasady przetwarzania danych i politykę cookies znajdziesz odwiedzając stronę Polityka Prywatności. View more
Zaakceptuj